officesupplies.co.il

מיכון משרדי - כל מה שהוא לא מחשבבניגוד למה שאנחנו חושבים עולם המיכון המשרדי לא מתחיל בפקס ונגמר במחשב


גם אם נדמה לנו שמיכון משרדי מתחיל ונגמר בכמות המחשבים והמדפסות במשרד, עדיין יש לא מעט מכשירים משרדיים נוספים שיכולים לשרת אותנו, ולעשות מה שאף מחשב לא יכול לעשות. לפחות אם אנחנו עובדים עדיין במשרד, נדע שלא הכל מתנהל דרך המחשב.

על מנת להבין את העולם של מיכון משרדי, עלינו להכיר את עולם ציוד משרדי , גם על הרבדים שאינם בהכרח מתאימים להגדרה המכנית של התחום.

חשוב להבין מדוע מחשבים משרדיים לא יכולים לשרת אותנו לגמרי ומדוע עלינו להמשיך עדיין לעבוד עם מכשירים שונים, אשר לרגעים ייראו לנו כמו לקוחים מסרטים ישנים.


מגרסות

ניקח לדוגמא מגרסות. כידוע יש מספר סוגי מגרסות. אפשר לקבוע את הסוג על פי כמות האנשים שישתמשו בה (ועל כן היא תיקבע על פי גודלה) האם תהיה זו מגרסה משרדית, מגרסה מחלקתית, מגרסה אישית. וכן על פי צורת עבודתה.

זו יכולה להיות מגרסת פתיתים שהופכת את הדף לפתיתי נייר, מגרסת רצועות, שחותכת את הדף לרצועות שונות (אותן ניתן להדביק בחזרה).

כיום יש גם מגרסת דיסקים, שגורסת דיסקים של מחשב. מחיר המגרסה נקבע כמובן על פי גודלה, למרות שיש לציין שמגרסת דיסקים נחשבת ליקרה ביותר.

למה אנחנו צריכים מגרסה אם אפשר פשוט למחוק מן המחשב? ובכן, כידוע, אנחנו עדיין כותבים מסמכים ותוכניות על נייר, אנחנו עדיין מקבלים מכתבים ויש לנו עדיין סודות כתובים שהיינו מעדיפים שאיש לא יוכל לגלות.


מכונות לימנציה

דוגמא אחרת למיכון משרדי, הן מכונות לימנציה וכריכה. גם כאן יש חלוקה לסוגים על פי סוג הספרילה וסוג הכריכה בה נשתמש. מכשירים שעובדים על מתכות יהיו יקרות יותר מאשר מכונות רגילות, בוודאי ידניות.
מיכון משרדי

כספות

עוד דוגמא למיכון משרדי, שרבים יתהו מה החשיבות שלו למשרד בעולם של מחשבים ויתרה מזו מדוע משרדים דווקא נדרשים לכך, הן כספות.

לכאורה אפשר לומר, מה הצורך בכספת אם אפשר להחביא מסמכים במחשב או בכספת בבנק. שם זה בטוח יותר. אך האמת היא שזה לא רק עניין של בטיחות אלא גם של נוחות.

לא נרצה לרוץ לבנק בכל פעם שנצטרך להוציא או להכניס מסמכים, כסף, תעודות או כל דבר אחר לכספת.

עולם כספות מתחלק למספר קטגוריות:

  • כספות חסינות אש
  • כספות אלקטרוניות
  • תיבות כספות
  • כספות עם  חיבור USB
  • כספת ביומטרית

כמובן שניתן למצוא כספות נוספות, משולבות וכדומה. מחירן אגב מתחיל באלפי שקלים, מה שמעיד על חשיבותן.

נקודה אחרונה של מיכון משרדי, הן מכונות חישוב.  כאן באמת מדובר בתעלומה. הרי במערכות מחשב יש יכולות מובנות לערוך חישובים שונים ואף להוציא קבלות שונות.

אז מדוע להשתמש עדיין במכונת חישוב קטנה עם גליל נייר כמו פעם? ובכן זו כנראה שאלה של נוחות והרגל. לא מעט משרדים וחנויות כבר עברו להשתמש במחשבים רגילים, בכך הן חוסכות את השימוש הכפול, במכונת חישוב לצורכי חישוב ובמחשב לצורכי ניהול המשרד.
29/12/2010    officesupplies.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר officesupplies.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2019 officesupplies.co.il כל הזכויות שמורות
אתר ציוד משרדי מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ציוד משרדי
רוצים לקנות מגרסה איכותית? מלאו את הטופס וקבלו פרטים
אנחנו עובדים עם חנויות וחברות מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!